vabaduse hind

Mis on Eesti vabaduse hind? Kui Taani kuningas Valdemar II koos Saksa ordurüütlitega siia vallutusretkedele saabus 1219. aastal, siis Lindanise lahingus taevast alla langenud tulevane Taani lipp Dannebrog kinkis vallutajatele võidu ja meile kaotuse. 

 

1918. a kinkis Eestile võimaluse end vabaks kuulutada ning järk-järgult hakata oma riiki üles ehitama. 23. august 1939. a sõlmitud Molotov-Ribbentropi pakt röövis selle kätte võidetud vabaduse pea 50 aastaks. Vaatamata küüditamiste ja venestamiste lainetele oli rahval meeles kunagine kätte võidetud vabadus ning ihati seda tagasi saada. See ekskursioon räägibki selle unistuse täitumise loost ehk vabaduse hinnast. Mis juhtus 1980ndate lõpu poole, mis oli need sündmused, inimesed, kohad, mis selle ajastuga seostuvad.

 

Kas me ikka mäletame nende lausete ütlejaid – “Ükskord me võidame niikuinii” või “Toomepead rünnatakse! Ma kordan: Toompead rünnatakse”. 

 

Vajalik info:

Saame kokku Vabamu ees, Toompea 8. Soovi korral võime alustada Vabamu muusuemi vabaduse- ja okupatsiooniteemalise ekskursiooniga.

Orienteeruv tuuri pikkus 1 h. 

Tuuri saab broneerida siit.

Vabaduse hind

23. augusti 1987 Hurvepargi miitingu mälestuskivi

Vabaduse hind

Pikk Herman, meie vabaduse sümbol

Vabaduse hind

Vabaduse väljak

Translate »