Jõuluvana ootab SInd Lapimaal endale külla

Jõulud on müstiline ja salapärane aeg täis imesid. Ükskõik, kui vana Sa ka ei ole, siis südamesopis Sa ikka ootad jõule ning meenutad lapsepõlve jõuluvana ootust. Jõuludel on salapärane oskus muuta inimesi paremaks, pannes neid uskuma heategude vajalikkusesse ja andes tahte üksteist abistada, muutes seeläbi maailma paremaks kohaks. 

 

Jõulud ei ole enam kaugel, aga et need see aasta oleks veelgi imelisemad, kutsume Sind koos pere ja sõpradega esimese advendi eel jõuluvanale Lapimaale külla. Koju tagasi jõudes on Sul silmis eriline sära, sest nüüdsest kannad ka  Sina jõulu müstikat oma südames.  

 

REISIKAVA:

 

Esimene päev, 25. november. Tallinn-Helsinki-Vierumäki-Hirvaskangas-Vaskikello-Haukipudas

Saame kokku A-terminali ees kell 06.00. Laevasõit Helsingisse laevaga Viking XPRS kestab 07:00-09:30. Helsingist jätkame sõitu Haukipudasse, kus asub meie Lapimaa jõulureisi hotell Samantta Hotel & Restaurant***. Iga paari tunni tagant teeme teeäärsete supermarketite ees peatusi. Teel olles tutvustab giid Soomet, sealseid kombeid ja traditsioone. Otseloomulikult räägib ka jõuludest, jõuluvanast, mängime erinevaid mänge, vaatame jõulufilme ning kui mahti üle jääb piilume bussiaknast  imeilusat Soome maastiku enne kui akna taga pimedus oma koha sisse võtab.


Teine päev, 26. november. Haukipudas-Santa Park-Santa Claus Village-Haukipudas

Peale hommikusööki hotellis asume teele Santa Pargi poole, kus meid on endale külla ootamas päkapikud ja jõuluvana. Kes ei tahaks teada saada, kuidas piparkookide vabrik töötab või milliseid salatarkusi päkapikkude koolides õpetatakse? Kujuta ette, millised võiksid olla Sinu vanaema või väikeste sõprade näoilmed, kui nad saaksid postkaardi Sinu tervitustega jõuluvanamaalt. Mis tunne oleks sõita maagilie rongiga, ületada polaarjoont või peita end jäägalerii skulptuuri taha? Aga mis kõige-kõige  tähtsam on, saada kokku jõuluvanaga, et sositada talle kõrva oma jõulu salasoov. Santa pargis sööme ühiselt ka jõululõuna. Peale pargi külastust lähme Santa Claus  Villagesse ehk jõuluvana külla, kus igaüks iseseisvalt tutvub seal pakutavaga. Päeva lõpuks jõuame tagasi hotelli. 


Kolmas päev, 27 november. Haukipudas-Ranua Zoo-Haupipudas

Peale hommikusööki võtame suuna Ranua loomaaia poole, mis on koduks nii polaarrebasele kui ka jõuluvana lemmikutele põhjapõtradele. Kui me oleme ülevaate saanud loomaia asukatest, ootab meid ühine lõunasöök. Peale seda on võimalus avastada Fazeri kommipoes uudistoodangut, mida Eestimaa poelettidele võibolla ei jõuagi. Kui kommivarud on jõuludeks täiendatud, siis on aeg hakata hotelli poole tagasi sõitma. 


Neljas päev, 28 november. Haukipudas-Vaskikello-Vaajaskoski-Rentomäki-Helsinki-Tallinn

Ongi kätte jõudnud esimene advent ja jõulud ei ole enam kaugel. Meilgi on aeg asjad kokku pakkida, süüa viimast korda kõik koos hommikut ja asuda tagasiteele. Esimese peatuse teeme Vaskikellos, kus asub Euroopa suurim kellade ja kellukeste kollektsioon. Kes soovib saab lõunata Vaajakoski peatuses. Järgnevalt teeme peatuse Renkomäkis, kus asub Iittala outlet, kus saab endale või oma kallimatele osta kingituseks midagi Muumi kollektsioonist. Peagi jõuame Helsingisse, kus 19.00 väljub Viking XPRS tagasi Tallinna ning 21.30 jõuame Tallinna A-terminali. 

 

REISI HIND:

 • Täiskasvanu (kaheses toas): 400 €;
 • Laps (3-12 a koos vanemaga ühes toas): 385 €;
 • Laps (3-12 a koos kahe vanemaga ühes toas): 365 €. 

Hind sisaldab:

 • Laevapiletid Tallinn-Helsingi-Tallinn;
 • Sõit kõigi mugavustega bussis;
 • Majutus Haukipudas, Samantta Hotel & Restaurant*** + 3 hommikusööki;
 • Santa Pargi külastuse piletid, osavõtt sealsest programmist, jõululõuna, lastele kingitus jõuluvanalt + külastuse ajal tasuta piltide tegemine; 
 • Santa Calus Village külastus;
 • Ranua loomaia külastuse piletid + lõuna;
 • Meeleolukas programm bussisõidu ajal;
 • Giidi-reisijuhi teenused. 

Lisatasu eest:

 • Hommikusöök laevas. Ettetellimisel täiskasvanu 12 eurot, laps (vauses 12-17) 8 €, laps (vanuses 6-11) 5 € ning alla 6aastastele on söök tasuta. Laevast ostes on hommikusöök kallim;
 • Tagasiteel õhtusöök laevas. Ettetellimisel täiskasvanu 23 €, laps (vanuses 12-17) 12 €, laps (vanuses 6-11) 6 € ning alla 6aastastele 3 €. Laevast ostes on söök kallim; 
 • Õhtune buffee hotellis, 20 € täiskasvanu ning 13 € laps (vanuses 4-12). Alla neljaaastastele on tasuta.
LISAINFO:
 •  Reisist saavad osa võtta ainult need, kes on täielikult vaktsineeritud ning vaksineerimiskuur on lõpetatud vähemalt 14 päeva enne reisi algust või need, kes tõendavad, et on viimase kuue kuu jooksul koroonaviiruse läbipõdenud;
 • Desovahendid on bussis kättesaadavad mõlema ukse juures;
 • Jätame endale õiguse teha reisiprogrammi muudatusi;
 • Lastega reisimise lisainfo leiad siit. 
Reisi saab broneerida ning samuti esitada täpsustavaid lisaküsimusi reisid@indre-reisid.ee
Samuti saab lisainfot helistades +3725208899 Age, +37256257073 Erkki
Kui sa aga soovid minna oma seltskonnaga või kolleegidega Lapimaale Sulle sobival ajal, ole hea, võta ühendust ja teeme reisi ära. 
Santa village

Santa Claus Villages polaarjoont ületamas

Vask

Vaskikello

Jõuluvana ootab Sind Lapimaal endale külla

Meid ootamas